Drodzy Księża, Duszpasterze naszej parafii!

W myśl słów naszego Ojca Świętego, Franciszka, wypowiedzianych podczas homilii na Mszy Świętej Krzyżma Świętego dwa lata temu, życzymy Wam Głębokiego doświadczenia NAMASZCZENIA, jego mocy i odkupieńczej skuteczności w codziennej posłudze, w każdym momecie życia! Niech ludzka życzliwość i oddanie potwierdzają Wasze ważne miejsce w Kościele, a więź z Chrystusem Zmartwychwstałym prowadzi do doskonałego pełnienia Woli Ojca Niebieskiego. Szczęsć Wam Boże!

"Bądźcie pasterzami pachnącymi jak owce, aby można to było odczuć! Pasterzami pośród swojej trzody i rybakami ludzi. […]  Kapłan, który mało wychodzi z siebie do innych, który niewiele namaszcza, traci to, co najlepsze z naszego ludu, to, co potrafi ożywić najgłębszą część jego kapłańskiego serca. Ten, kto nie wychodzi z siebie, zamiast być pośrednikiem, staje się stopniowo najemnikiem i zarządcą. Wszyscy znamy różnicę: najemnik i zarządca "otrzymali już swoją zapłatę", a ponieważ nie narażają swojej skóry i swojego serca, nie otrzymują serdecznego podziękowania, wypływającego z serca. Stąd właśnie pochodzi niezadowolenie niektórych księży, którzy w końcu stają się  smutnymi księżmi [...]. Trzeba więc wyjść, doświadczyć naszego namaszczenia, jego mocy i jego odkupieńczej skuteczności: na "peryferiach", tam, gdzie jest cierpienie, rozlew krwi, ślepota, która chce widzieć, gdzie są więźniowie tak wielu złych panów."