Jak co roku w święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - odbyła się uroczystość mianowania ministrantów. Do Liturgicznej Służby Ołtarza przyjętych zostało ośmiu kandydatów – Paweł, Dawid, Jan, Kacper, Karol, Kuba, Olek i Paweł. Chłopcy, którzy odbyli szkolenie, praktykę i zdali i egzamin złożyli przysięgę i po błogosławieństwie Księdza Proboszcza zostali pełnoprawnymi ministrantami. Odbyło się też mianowanie chłopców najbardziej zaangażowanych w służbę przy ołtarzu na wyższe stopnie. I tak mamy ośmiu nowych ministrantów światła (akolitów): Bartek, Olek, Franek, Karol, Maciek, Michał, Norbert i Paweł i czterech  ministrantów krzyża: Bartek, Franek, Lucek i Bartek. Sześciu chłopców: Dariusz, Hubert, Marcin, Stanisław, Tomasz i Wojciech otrzymało nowy tytuł w naszej parafii – ceremoniarza parafialnego. Po mianowaniu ministrantów Ksiądz Proboszcz oficjalnie powołał nowego Prezesa Liturgicznej Służby Ołtarza – Tomasza Bukowieckiego, który został wybrany wcześniej w drodze demokratycznych wyborów. Tomek złożył przysięgę i otrzymał misję utworzenia Rady Ministrantów. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie nowych legitymacji ministranckich.

Ministranci tworzą zgraną wspólnotę, co mogliśmy zobaczyć oglądając po Mszy świętej krótki film podsumowujący ubiegły rok szkolny. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do służby przy ołtarzu zapraszamy na zbiórki odbywające się w soboty o godzinie 9-ej w naszym kościele. Po zbiórce chłopcy trenują grę w piłkę nożną pod czujnym okiem trenera - Pana Piotra.