W najbliższy czwartek przypada 70 rocznica Rzezi Wołyńskiej, masowej zbrodni dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich (przy aktywnym, częstym wsparciu miejscowej ludności ukraińskiej) wobec mniejszości polskiej byłego województwa wołyńskiego II RP, podczas okupacji terenów II Rzeczypospolitej przez III Rzeszę, w okresie od lutego 1943 r. do lutego 1944 r. Ofiarami mordów, których kulminacja nastąpiła w lecie 1943, byli Polacy, w dużo mniejszej skali Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi, Ormianie, Czesi i przedstawiciele innych narodowości zamieszkujących Wołyń. Nie jest znana dokładna liczba ofiar, historycy szacują, że zginęło ok. 50–60 tys.

Pamiętając ogrom cierpienia jakiego doznali nasi rodacy zachęcamy do udziału w Mszy Świętej w intencji Kresowian poległych w mordzie wołyńskim -  w 70 rocz. wydarzeń, która zostanie odprawiona w naszej świątyni parafialnej 11 lipca 2013r. o godz. 18.00, a także do chwili zadumy i modlitwy za dusze zgładzonej ludności polskiej oraz łaskę przebaczenia dla jej sprawców.

/za http://pl.wikipedia.org/