Jak co roku, Parafianie i Goście licznie zgromadzili się w naszej Świątyni w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (30 maja), aby za niezwykły dar Eucharystii Chrystusowi w uroczysty sposób podziękować. W czasie mszy świętej o godz. 11 ks. Proboszcz w Homilii mówił o wielkiej wartości Eucharystii dla człowieka w trudach i radościach życia codziennego. Wspomniał, że liczne cuda eucharystyczne, które dokonały się na przestrzeni wieków są odpowiedzią Pana Boga, wychodzącego naprzeciw brakowi wiary w Jego żywą obecność w Eucharystii. Wiele z nich można do dziś oglądać w takich miejscach jak: Sokółka (Polska), Lanciano (Włochy) czy Buenos Aires (Argentyna).

Możemy mieć nadzieję, że w Parafii Przemienienia Pańskiego wiary w Obecność Boga nie brakuje, skoro tak wiele osób zdecydowało się o niej zaświadczyć, uczestnicząc w eucharystycznej procesji do czterech ołtarzy. Przy udziale naszych trzech Kapłanów, asysty procesyjnej, chóru „Belcanto” oraz przedstawicieli wspólnot parafialnych przeszliśmy ulicami Wieliszewa śpiewając pieśni uwielbienia, słuchając Słowa Bożego i uczestnicząc w liturgicznych modlitwach Kościoła.

W Roku Wiary, ołtarze miały tematy związane z podstawowym wyznaniem wiary katolickiej: I ołtarz,  Wierzę w Boga Ojca, przygotowali mieszkańcy  Łajsk, II ołtarz, Wierzę w Syna Bożego – mieszkańcy Komornicy. III ołtarz, Wierzę w Ducha Świętego, w imieniu Wieliszewa przygotowała młodzież z Oazy, a IV ołtarz, Wierzę w Kościół Święty zawdzięczaliśmy mieszkańcom Michałowa Reginowa.

Na koniec uroczystości ks. Proboszcz wyraził wdzięczności wszystkim tym, którzy przyczynili się do pięknego przygotowania oprawy mszy św. i procesji, a pozostałym przybyłym za obecność.