Młodzieżowa wspólnota Ruchu „Światło – Życie” naszej parafii, to osoby,  które lubią ze sobą przebywać nie tylko w celach pobożnych, ale po prostu po to by ze sobą pobyć przy różnych okazjach. Wykorzystując to, w drugim tygodniu zimowych ferii pojechaliśmy do Zakopanego. Zebrało się nas 19 osób i przez tydzień mieszkaliśmy u sióstr pallotynek w centrum stolicy polskich Tatr. Wiadomo, że nie wszyscy lubią jeździć na nartach, więc każdego dnia były dwie możliwości spędzania czasu - jedna dla narciarzy druga dla spacerowiczów.  Wiosenna aura i szybko roztapiający  się śnieg sprawiły, że dobre warunki na Polanie Szymoszkowej były tylko rano, ale zapał narciarzy był tak wielki że w związku z tym już przed godziną 7 byli na śniadaniu (heroizm czasie ferii) żeby o ósmej zacząć zjazdy. W tym czasie grupa wędrowców zdobyła Sarnią Skałkę przeszła Dolinę Chochołowską, Dolinę Kościeliską czy po prostu spacerowali po Zakopanem i okolicach. Ukoronowaniem wyjazdu była całodzienna wycieczka wszystkich nad Morskie Oko. Mieliśmy okazję (mimo łagodnej zimy w tym roku) przejścia po zamarzniętym jeziorze. Wieczorami każdego dnia modliliśmy się na Mszy Świętej, a potem pochłaniało nas długie siedzenie przy filmach, albo spędzanie czasu na wspólnych grach. Mimo wiosennej aury okazało się, że zimowe ferie zapadną nam w pamięci bardzo pozytywnie.

ks. Zbigniew