W dniu 25 czerwca odbył się Festyn Parafialny Parafii pw. Przemienia Pańskiego w Wieliszewie – Spotkanie Wspólnot pod hasłem „Radość w Duchu Świętym”. Spotkanie zaczęło się od Mszy Świętej dla Rodzin o godzinie 10.30, po której Ksiądz Proboszcz uroczyście przeciął wstęgę i zaczęły się zabawy dla dzieci i wspólne świętowanie przy grillu, grochówce, frytkach i w kawiarence.

W tym samym czasie rozpoczął się I Wieliszewski Zlot Motocyklowy, w trakcie którego ponad 100 pojazdów przejechało spod szkoły w Łajskach do naszego kościoła na Mszę Św. o godzinie 12-ej. Parada obstawiona przez naszą policję robiła duże wrażenie. Po mszy miało miejsce poświęcenie motocykli - przez Księdza Łukasza w stroju motocyklisty.

O godzinie 13-ej odbył się mecz piłki nożnej o Puchar Księdza Proboszcza– dzieci kontra rodzice. Puchar zdobyła drużyna dzieci i młodzieży. Wszyscy dostali pamiątkowe medale. Było wiele atrakcji dla najmłodszych – dmuchańce, malowanie buziek, wóz strażacki, zabawy na boisku. Przez cały dzień kawiarenka serwowała pyszne ciasta i desery przygotowane przez parafian, kawę „Księdza Łukasza” i inne napoje.

Po wieczornej mszy świętej odbył się Wieczór Uwielbienia, który prowadził Ksiądz Proboszcz wraz z członkami wspólnot.

Dzięki sprawnej organizacji i zaangażowaniu wielu osób to był wspaniały dzień – prawdziwa „Radość w Duchu Świętym”!

Aneta Szkolniak.

Dzień zorganizowany był według następującego programu:

10:30 Msza św. dla Rodzin

11.25 Otwarcie spotkania - atrakcje dla dzieci i dorosłych

11:40 Przejazd Motocykli pod Kościół

- 11:20 zbiórka motocyklistów w Łajskach przy szkole

12:00 Msza św. z obrzędem poświęcenia pojazdów

13:00 - 15:00 Wspólna zabawa na boisku szkolnym, w tym:

- mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci o Puchar Proboszcza

- grill, frytki, ciasto i kawa serwowane przez Księdza :)

15:00 - 17:00 Przerwa techniczna

17:00 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym