W środę 28 października w niebiańskich komnatach domu ogrodnika w Michałowie Reginowie odbył się drugi Bal Wszystkich Świętych. Na to wydarzenie przybyło wraz  rodzicami ponad pięćdziesięcioro dzieci przebranych za świętych. Wszyscy Bawili się w Duchu Nowej kultury pośród anielskich piór, złotego pyłu i radości świętych. Nie zabrakło oczywiście słodkości dla małych głodomorów a zabawie towarzyszyła muzyka, dzięki której  wszyscy dobrze się bawili. Każdy uczestnik zabawy jak na prawdziwego świętego przystało miał na twarzy promienny uśmiech którym zarażał wszystkich dookoła. Czas spędzony na tym balu urozmaicały zabawy przygotowane przez większe aniołki - czyli młodzież oazową,  którą włożyła całe serce aby pokazać najmłodszym, że święto Wszystkich Świętych jest świętem zbawionych, czyli dniem radosnym i że warto o nim pamiętać. Na zakończenie dla wszystkich był tort i książeczki z dołączonymi naklejkami oraz instrukcją jak odmawiać różaniec. Wszyscy Święci i ci mali i ci duzi niebiańsko się bawili i przez długi czas będą wspominać jak jako święci balowali jeszcze nie w niebie, ale w Domu ogrodnika.

Katarzyna Widort

Bardzo dziękujemy Młodzieży Oazowej Parafii Wieliszew, za przygotowanie tego wartościowego wydarzenia, a także Naszej Gminie oraz Domowi Kultury w Wieliszewie za pomoc w organizacji "2 Balu Wszystkich Świętych".