W ostatnią niedzielę mieliśmy okazję przeżyć niecodzienny koncert oraz zobaczyć po raz pierwszy wieliszewską świątynię oświetloną z zewnątrz, na podobieństwo wielu kościołów w dużych miastach. Był to piękny wieczór, który okazał się prawdziwą ucztą dla uszu, oczu i ducha. Koncert organowy zagrał pan Wiktor Brzuchacz, absolwent Akademii muzycznej w Gdańsku oraz Konserwatorium Muzycznego w Paryżu. Niewielu z nas wiedziało wcześniej, że mamy tak zacnego parafianina.
Pan organista wielokrotnie występował na Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, na Festiwalu Kameralno Organowym w Giżycku, Przasnyszu, Nowej Rudzie, Cieszynie oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Organowym w Katedrze Gnieźnieńskiej. Teraz wystąpił w Wieliszewie z koncertem pasyjnym, który miał na celu bezpośrednio wprowadzić nas w głębsze przeżywanie tajemnicy paschalnej. W wykonaniu pana Brzuchacza usłyszeliśmy 5 utworów: „Preludium g-moll” Dietricha Buxtehude’a, „Christ lag in Todesbanden” J.S. Bacha, “Modlitwę” Leon Boellmanna, oraz “Modlitwę” i Partię na temat pieśni “Rozmyślajmy dziś wierni chrześcijanie.” Mariana Sawy. Przybyło do świątyni niewielkie grono sympatyków muzyki organowej oraz wydarzeń kulturalnych w naszej Gminie. Niech żałują Ci, którzy się nie zdecydowali wyjść z domu, bo możliwe, że nieprędko nadarzy się kolejna okazja.
Pomysłodawcą iluminacji kościoła jest pan Cezary Słoniewski. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki życzliwej współpracy Gminy i Parafii. Pracownicy Gminy wykonali projekt, który sfinansowała głównie Gmina z funduszu inwestycyjnego i częściowo Parafia. Prace związane z założeniem instalacji elektrycznej i montażem lamp trwały 2 tygodnie. Piękny kościół będzie niewątpliwie jeszcze większą ozdobą Wieliszewa i całej gminy.