Mariusz Kornacki swoje przyrzeczenie ministranckie złożył na ręce ks. Zbigniewa w ostatnią niedzielę, 10 marca, w czasie mszy świętej o godzinie 10.30. Było to niezwykłe wydarzenie dla parafii, zważywszy, że Mariusz nie jest już chłopcem tuż po pierwszej komunii świętej, ale jest już prawie dorosłym mężczyzną. Przez sześć miesięcy wiernie służył do każdej mszy świętej niedzielnej i uczestniczył we wszystkich ważnych uroczystościach parafialnych dając świadectwo o tym, że Jezus powołuje do służby Ołtarza w każdym wieku, wystarczy na to powołanie radośnie odpowiedzieć. W tym roku szkolnym to już drugi ministrant, który został promowany w naszej Parafii. We wrześniu grono służby liturgicznej poszerzyło się o Kamila Czaplickiego. Niech te dwa świadectwa dodadzą odwagi innym chłopcom, i tym młodszym i tym starszym, którzy poczuli pragnienie służenia Jezusowi przy Ołtarzu, ale nie mieli dotąd odwagi na to powołanie ochoczo odpowiedzieć, tak jak zrobili to Kamil i Mariusz.