W niedzielę, 2 sierpnia, w gronie oddanych parafian, gości, asysty procesyjnej, ministrantów, pana kościelnego i pana organisty oraz kapłanów świętowaliśmy odpust parafialny w Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Mszę świętą odpustową celebrował ks. Piotr Jędrzejewski. W homilii mówił o często nieodkrytej wartości Eucharystii i o potrzebie wprowadzania Boga w każdy moment i element naszego życia. Każdy z nas zadał sobie pytanie na ile uczestniczy we Mszy św. z przyzwyczajenia, a na ile z powodu wiary w Jezusa Chrystusa, Pana i Zbawiciela. Oby odpowiedź na to pytanie zaowocowało nie tylko refleksjami ale i większym zaangażowaniem czy działaniami na rzecz wspólnoty.  Po Mszy świętej, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wraz z kapłanami: Lucjanem Szcześniakiem, Władysławem Trojanowskim, Witoldem Ochem, Krzysztofem Krupą, Hieronimem Średnickim oraz naszym Księdzem Proboszczem i Księdzem Wikariuszem, przeszliśmy procesyjnie wokół kościoła oddając cześć Chrystusowi Panu. Na zakończenie uroczystości odśpiewaliśmy doniosły hymn "Te Deum," który towarzyszy Kościołowi przy większych uroczystościach; z nim też związany jest odpust cząstkowy.