• Dziś przebywa wśród nas J.E. Ks. Bp Jacek Grzybowski. Przez cały dzień modli się razem z nami i wysłuchuje sprawozdań z działalności poszczególnych grup parafialnych. Odprawi też mszę św. w naszym szpitalu i pomodli się przy grobach księży spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym. Obecność biskupa wśród wiernych jest znakiem jedności z Kościołem Powszechnym i radością dla wszystkich jednoczących się we wspólnej modlitwie razem z nim.
  • Rozpoczynamy dziś też nasze rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je dla nas Ks. Krzysztof Ławrukajtis z Archidiecezji Gdańskiej. Dziś msze św. z naukami wg porządku niedzielnego. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. z naukami o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 19:30. Msza św. z nauką rekolekcyjną w kaplicy w Zegrzu Południowym w czwartek o godz. 19:00. Rekolekcje szkolne odbędą się wg porządku podanego w szkołach przez wychowawców i katechetów. Gorąco zachęcamy do wzięcia w nich udziału.
  • Dziś na antenie Radia Warszawa 106,2 FM, w ramach cyklu audycji „Przystanek Parafia”, o godz. 20:00 wyemitowany będzie program o naszej parafii. Zachęcamy do słuchania. Przez cały tydzień przedstawiciele poszczególnych grup prowadzili w radiu wieczorną modlitwę różańcową. Dziś o 21:30 ostatni prowadzony przez nas różaniec. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej wraz z Radiem Warszawa.
  • W środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Tego dnia w szczególny sposób otoczmy go naszą modlitwą. Podczas mszy św. o godz. 18:00 odśpiewamy hymn „Ciebie Boga, wysławiamy”.
  • Za tydzień będziemy gościć w naszym kościele Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża z Lasek. Przybliżą nam postać bł. S. Róży Czackiej, której relikwie niebawem przybędą do naszej parafii.
  • Za tydzień po mszy św. wieczornej spotkanie dla starszej grupy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne. W każdą niedzielę gorzkie żale o godz. 17:00 (po zakończeniu o 17:20 wieczorna msza św.), a w każdy piątek droga krzyżowa o godz. 17:20 dla dzieci i 18:30 dla dorosłych.
  • Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną pisankę wielkanocną. Podpisane prace przynosimy do zakrystii do dn. 25 marca. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę, 7 kwietnia, na mszy św. o godz. 10:30.
  • W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy m.in. „Skąd się biorą biskupi” – Jak wygląda proces wyboru biskupa i czym jest sekret papieski? – mówi Kard. Grzegorz Ryś, członek Dykasterii ds. Biskupów, w wywiadzie Ks. Pawła Kłysa.