W środę 26 lipca 2017 r. pożegnaliśmy ks. kan. Marka Janickiego, który przez 34 lata pełnił funkcję proboszcza naszej parafii. W uroczystościach pogrzebowych, które rozpoczęły się mszą Św. o godz. 12, wzięło udział 2 biskupów – ks. Abp. Henryk Hoser SAC i ks. Bp. Senior Kazimierz Romaniuk, 65 księży i bardzo wielu członków rodziny, parafian, zarówno tutejszych jak i z innych parafii, oraz przyjaciół naszego zmarłego Duszpasterza. Mimo, że odszedł od nas 8 lat temu, tu właśnie zostawił swoje serce i tu został pochowany. W czasie pożegnalnych przemówień wygłoszonych m. i. przez wójta gminy, księdza Dziekana i ks. Tadeusza Polaka – przedstawiciela rodziny wypowiedziano wiele ciepłych słów wdzięczności i wspomnień na temat ks. Kanonika. Ks. Marek Janicki spoczął na cmentarzu parafialnym w Wieliszewie obok swojego czcigodnego poprzednika, budowniczego kościoła, ks. Prałata Feliksa Nowaka. Drogi księże Marku – Spoczywaj w pokoju!