18-go marca 2016 r. Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie zorganizowała Wielkopostny Dzień Skupienia - pielgrzymkę do kościoła pw. Św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Po przyjedzie nasz przewodnik i opiekun Ksiądz Łukasz odprawił Mszę Świętą w tym niezwykłym miejscu, a następnie mieliśmy okazję poznać historię Cudu Eucharystycznego z 2008 roku, przeprowadzonych badań oraz świadectw wielu osób proszących o łaski.

Potem nadszedł czas na obiad, a po nim na modlitwę – mogliśmy uczestniczyć w adoracji, drodze krzyżowej czy też pogrążyć się w modlitwie indywidualnej.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy inne niezwykłe miejsce – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie z cudownym wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej. Po krótkiej modlitwie i zapoznaniu się z historią tego miejsca,  nabraliśmy wody z cudownego źródła i poszliśmy na robiącą duże wrażenie górę krzyży, na której pielgrzymi zostawiają krzyże – małe i duże - w różnych intencjach.

To był dzień wypełniony chwilami zadumy i refleksji, pełen duchowych przeżyć. Mogliśmy na chwilę zatrzymać się i oderwać od spraw codziennych, poświęcając czas na to co naprawdę istotne.