6 stycznia bieżącego w naszej Diecezji rozpoczęła się peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej przez wszystkie parafie naszej Diecezji. Powitanie i przyjęcie figury Matki Bożej w kolejnych dekanatach odbywa się w ramach uroczystych stacji Roku Wiary, podczas których pod przewodnictwem księdza Biskupa,  zgromadzone duchowieństwo i wierni wypraszają Boże łaski na drogi naszej wiary, łaski dla naszych rodzin, parafii, dekanatów, zgromadzeń zakonnych i całej diecezji. Parafię w Wieliszewie Figura Matki Bożej nawiedzi w dniach 7-9 września 2013r. Porządek tego ważnego dla naszej Parafii wydarzenia będzie następujący:

Sobota 7 września

20.00 – powitanie Figury Matki Bożej Loretańskiej w Świątyni w Wieliszewie

20.05 – msza święta z udziałem Chóru Belcanto

Po mszy świętej Apel Jasnogórski i czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież oazową do godz. 23.00

Niedziela 8 września

W czasie każdej mszy świętej możliwość podjęcia zobowiązania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

7.00 – msza święta trzeźwościowa z modlitwą za rodziny dotknięte chorobą alkoholową

9.00 – msza święta z udziałem chorych i z modlitwą za chorych

10.30 – msza święta dla rodzin z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich

12.00 –msza święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, z udziałem chóru Belcanto

14.30 – przewiezienie Figury do Kaplicy w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym

15.00–msza święta, po mszy adoracja do 16.30 i powrót do Świątyni

17.00 – msza święta z udziałem młodzieży bierzmowanej w ostatnim roku i przygotowującej się do bierzmowania oraz Oazy

18.00 – 19.00 czuwanie modlitewne w ciszy

19.00 – 19.30 czuwanie modlitewne prowadzone przez kółka różańcowe

20.00 – 20.30 czuwanie modlitewne prowadzone przez grupę Odnowy

21.00 – Apel Jasnogórski

18.30 – 20.30 Nawigacja w Rodzinie – w budynku Gminnego Gimnazjum

Poniedziałek 9 września

Dzień szczególnej modlitwy za dzieci i młodzież. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych miejscowości do wzięcia udziału w modlitewnym czuwaniu w ciszy według następującego porządku:

7.30 – Mieszkańcy Wieliszewa

8.15 – Mieszkańcy Wieliszewa

10.15–Mieszkańcy Łajsk

12.15 –Mieszkańcy Michałowa – Reginowa

13.00 – Mieszkańcy Komornicy

13.45 – Pracownicy Urzędu Gminy i Służby mundurowe (policja, wojsko, straż pożarna)

Msze Święte z udziałem dzieci i młodzieży

9.00 – msza święta z udziałem młodzieży z Gminnego Gimnazjum w Wieliszewie, oraz klas 1-szych Gimnazjum w Łajskach. Po mszy świętej krótka adoracja.

11.00 - msza święta z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wieliszewie, klasy 3-6 oraz klasy trzecie Szkoły Podstawowej w Łajskach, po mszy świętej krótka adoracja.

14.30 - wyjazd z Figurą Matki Bożej do Zegrza Płd. (kaplica św. Kazimierza)

15.00 - czuwanie modlitewne prowadzone przez Kółko różańcowe z Zegrza (około 1 h) i powrót Figury Matki Bożej do Wieliszewa

17.00 - pożegnanie Figury w Wieliszewie

17.30 - msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski

Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości do wzięcia udziału w poszczególnych punktach programu i skorzystania z łask, które towarzyszą takiemu wydarzeniu religijnemu.

Zachęcamy do podejmowania zobowiązań trzeźwościowych. W Parafialnej Złotej Księdze Trzeźwości widnienie niniejszy zapis:

Matko Boża Loretańska.

Ja, niżej podpisany, w myśl zasady:

„Przez dobrowolną abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich,”

podejmuję dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres jednego roku (lub dłużej) w intencji ludzi chorych na alkoholizm w naszej parafii i wśród moich bliskich. Moją ofiarę składam na Twoje ręce, Matko Miłująca, prosząc Cię o pomoc w wytrwaniu w abstynencji i ufając, że połączona z wierną modlitwą za osoby uzależnione, przyniesie długotrwałe owoce trzeźwości.