W sobotę 19 lipca wyruszyła z naszej Parafii pielgrzymka do Gniezna. Celem było nawiedzenie Katedry i modlitwa przy relikwiach św. Wojciecha. 35 osobowa grupa zwiedziła Muzeum Początków Państwa Polskiego. Następnie udała się na Wzgórze Lecha do Katedry Gnieźnieńskiej na uroczystą Mszę św. W czasie Eucharystii pielgrzymi przedstawiali swe prośby i dziękczynienia. Mszy św. przewodniczył ks. Kanonik z Kapituły Katedralnej, który wygłosił kazanie. Następnie z przewodnikiem oglądaliśmy Drzwi Gnieźnieńskie i wnętrze katedry. Po krótkiej przerwie udaliśmy się do kościoła św. Jana Chrzciciela. Po powrocie część grupy zwiedziła Muzeum Archidiecezjalne z ciekawą wystawą liturgiczną i historią odbudowy miasta po II Wojnie Światowej. W czasie podróży wysłuchaliśmy bardzo ciekawego referatu Pana Bogumiła Makowskiego o historii Polski. Bogaci w mocne przeżycia religijne i patriotyczne powróciliśmy do Wieliszewa.

x. GK