W tym roku nasza akcja organizowana przez Bielanki, Scholę oraz Służbę Liturgiczną "Znicz Zapalony Modlitwą" ma na celu pogłębienie naszej świadomości, że stawiając na grobie światło, przynosimy symbol naszej modlitwy za zmarłych. Światło, które stawiamy na miejscu spoczynku naszych bliskich oznacza samego Jezusa, który rozprasza mroki ciemności i śmierci, a poprzez Swoje Zmartwychwstanie otwiera bramy Nieba. Dlatego znicz, który został u nas nabyty z oznaczeniem akcji w postaci serca staje się wyjątkowym darem dla naszych zmarłych. Tak jak w zeszłym roku zapraszamy na specjalną Mszę Świętą oraz Różaniec ofiarowany za zmarłych, a szczególnie za tych, na których mogiłach zapłonął "Znicz zapalony modlitwą", modlitwy te prowadzone przez dzieci ze wspólnot, odbędą się 27 października. Msza św. o godz. 18.00 a później różaniec. Serdecznie zapraszamy tego dnia na wspólną modlitwę, aby ten znicz zapłonął naszą modlitwą."
Znicze można zakupić u ministrantów lub Bielanek za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na dofinansowanie wszelkich inicjatyw dzieci i młodzieży naszej Parafii. Zachęcamy do czynnego udziału w tej inicjatywie.