II Wieliszewski Zlot Motocyklowy rozpoczął się w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie ceremonią złożenia wieńców i oddania hołdu żołnierzom poległym w bitwie 1920 i 1939, przez władze miasta Nowy Dwór Mazowiecki - Burmistrza Pana Jacka Kowalskiego oraz przedstawicielami Zlotu Motocyklowego. Cmentarz ten od pewnego czasu jest odnawiany, a nasza mała uroczystość została przyjęta z dużym uznaniem ponieważ budzi ona świadomość znaczenia tego miejsca. Po tej uroczystości została uformowana kolumna i zlot wyruszył w drogę do Wieliszewa. Asekurowała nas bezpiecznie Policja z Powiatu Nowodworskiego i Legionowskiego. Zlot dotarł do Wieliszewa około  10:50 przejeżdżając uroczyście ul. Kościelną. O godzinie 12:00 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. Proboszcza, w której wielu motocyklistów brało udział. Tradycją Zlotu jest położenie kasku przed ołtarzem i tym razem było ich tyle, że asysta nie mogła dojść do ołtarza. Po Mszy przeszliśmy na miejsce posadzenia Dębu Pamięci Leona Oktaby i wmurowania aktu erekcyjnego pod Kamień Pamięci. Akt ten podpisany został przez przedstawicieli władz powiatu, gminy, sołectwa Wieliszewa, Ks. Proboszcza, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 oraz organizatora Zlotu Wieliszewskiego. Po tej uroczystości wszyscy spotkaliśmy się na Parafialnym Festynie Rodzin. Dziękujemy wszystkim: Policji, powiatom, które patronowały Zlotowi: Nowodworskiemu i Legionowskiemu, a także Stowarzyszeniu Międzynarodowy Rajd Katyński, Motocud oraz naszym lokalnym patronom Gminie oraz  Wójtowi Wieliszewa.