Mszą Świętą z udziałem przedstawicieli Samorządu, Wojska, Policji, Straży Pożarnej i miejscowych Szkół uczciliśmy pamięć Tych, którzy walczyli o wolność dla Polski, szczególnie za żołnierzy AK. W homilii Ksiądz Proboszcz powiedział, że pamięć o tych, którzy zginęli za Polskę jest przejawem prawdziwego patriotyzmu, tych, którzy odznaczyli się wielką siłą ducha, odwagą i poświęceniem. Zadaniem nas, żyjących w czasach pokoju, jest naśladować ich hart ducha w naszych codziennych obowiązkach i nie dopuścić do tego, byśmy znów stanęli w obliczu zagrożenia wojną. W naszych sercach powinna znajdować się wdzięczność za wolność Polski, która wyrażać się może modlitwą za poległych i pamięcią o tych, którzy nadal są wśród nas. Proboszcz wyraził nadzieję, że w przyszłym roku w uroczystości włączy się więcej młodzieży i starszych mieszkańców naszej gminy, by tradycje polskie były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Na zakończenie mszy świętej, Pan Wójt wyraził wdzięczność wobec wszystkich obecnych, za włączenie się w uczczenie tej ważnej dla Polski rocznicy. Zaprosił do złożenia wiązanek pod Tablicą Pamiątkową w naszej świątyni, na cmentarzu wieliszewskim oraz pod pomnikiem w Michałowie Reginowie.