Najgorliwsi Parafianie, którzy nie wyjechali na wakacje, jak również ci, którzy rzadko bywają w świątyni parafialnej spotkali się na uroczystej mszy św. odpustowej, którą sprawował ks. Prałat Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej diecezji warszawsko-praskiej. Na tę uroczystość przybyli kapłani, którzy zwykle towarzyszą nam w ważniejszych wydarzeniach. Tym razem byli to: dziekan, ks. Prałat Lucjan Szcześniak, ks. Prałat Witold Och, ks. Prałat Hieronim Średnicki, ks. Prałat Edmund Chmielewski oraz ks. Krzysztof Krupa. W homilii, którą wygłosił ks. Bogusław usłyszeliśmy o mocy, którą daje Chrystus, mocy, która może nas przemieniać, każdego dnia, w codziennych sytuacjach, ale też w sytuacjach wyjątkowych. Ks. Bogusław podzielił się z nami kilkoma doświadczeniami cudownych przemian, jakie dokonały się w ludziach na jego oczach. Przekonywał nas, że nigdy nie należy stracić do siebie cierpliwości i nie ustawać w pracy nad nawracaniem, gdyż Bóg jest nieskończenie cierpliwy i daje nam szansę do końca.

Bezpośrednio po mszy świętej adorowaliśmy Chrystusa w Eucharystii z racji pierwszej niedzieli miesiąca i przeszliśmy z procesją z udziałem ministrantów, asysty procesyjnej oraz wszystkich obecnych Kapłanów i Parafian. Na zakończenie ks. Proboszcz serdecznie podziękował wszystkich za obecność oraz wspólną modlitwę, oraz zachęcił do podejmowania w sierpniu abstynenckich zobowiązań w intencji tych, którzy chorują na straszną chorobę alkoholową.