OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - dn. 31 marca 2024 r.

• Wspólnie celebrujemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się aktywnie w przygotowanie świątyni i liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Księżom Jackowi i Mariuszowi, ministrantom, lektorom oraz pani Katarzynie Burzy, Grażynie i Piotrowi Bożymom, Bartłomiejowi Batorowi, Kamilowi Redzie, Piotrowi Sołtysowi, Damianowi Rzążewskiemu, Łukaszowi Potackiemu, Maciejowi Fickowi, Amelii i Neli Trzopek za przygotowanie liturgii oraz dekorację kaplic Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panu Dariuszowi i Sylwii Barszczom za posprzątanie kościoła, państwu Elżbiecie i Zbigniewowi Grudniom za piękne kwiaty do grobu i do ołtarza oraz nasadzenie kwiatów w donicach przed kościołem, Arturowi i Ludwikowi Żołkom za pomoc w dekoracji, wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu, Mariannie Radzio, Bogumile Kwiatkowskiej i Kryspinowi Zygmuntowi za nasadzenie kwiatów obok kościoła, panu Kościelnemu Stefanowi, panu Organiście Stanisławowi wraz z chórem za piękną oprawę muzyczną, strażakom OSP w Wieliszewie oraz wszystkim, którzy  przygotowali i wzięli udział w procesji rezurekcyjnej.
  • Życzenia od Pana Wójta – do odczytania.
  • Jutro msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Przez osiem dni od dziś będziemy obchodzić oktawę Wielkanocy. Każdy dzień obchodzi się jako uroczystość Pańską. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • We wtorek o godz. 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Od 20:00 możliwość spowiedzi.
  •  W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano podczas mszy św. a po południu od 17:40. Po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa.
  • W pierwszą sobotę miesiąca rano nabożeństwo pierwszych sobót a po mszy św. wieczornej litania do Matki Bożej. Od godz. 9:00 udamy się z Komunią Św. do chorych.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na mszy św. o godz. 10:30 rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą pisankę. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. O godz. 15:00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieliszewie poprowadzą koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na dzieła charytatywne Caritas.
  • Tydzień temu zakończył się mały remont i strojenie naszych organów.
  • Przez cały tydzień po mszy św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” m.in. „U Grobu Pańskiego” – Mało znane szczegóły dotyczące Grobu Bożego w Jerozolimie ujawnia o. prof. Narcyz Klimas, franciszkanin z Kustodii Ziemi Świętej.