W czwartym tygodniu Wielkiego Postu przeżywaliśmy w parafii rekolekcje wielkopostne. Głosił je o. Michał Gawryluk, Paulin z Torunia. Pierwsze cztery dni Ojciec rekolekcjonista spotykał się w naszej świątyni z parafianami oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Wieliszewie i Gminnego Gimnazjum. Kolejne dwa dni odwiedzał Szkołę podstawową w Łajskach, Liceum w Komornicy oraz kaplicę w Zegrzu południowym. Ojciec Michał mówił o Miłości Boga Ojca, o wielkiej łasce Sakramentu pokuty i pojednania oraz o Jezusie, jako naszym Panu. i Zbawicielu (nagranych nauk można posłuchać w zakładce multimedia). W tym roku dodatkowym ubogaceniem dla Gminnego Gimnazjum były dwa spotkania z Misjonarzem, o. Guillermo Aguinaga Pantoja, Kombonianem z Meksyku, który zaprosił młodzież do wejścia w nową rzeczywistość - w pustynię, na której można usłyszeć Boga. Opowiadał o tym, jak bardzo ubóstwo pomaga żyć głębią życia duchowego. Zachęcał młodzież do przyjęcia postawy służby wobec innych i wyzbycia się roszczeń oraz usilnego pragnienia posiadania. Serdecznie dziękujemy obu Ojcom za czas nam poświęcony, za głoszenie Słowa Bożego i wspólną modlitwę. Mamy nadzieję, że dobrze przygotowani będziemy w skupieniu przeżywać tajemnicę Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.