Przy wyjątkowo sprzyjającej aurze pogodowej przeszliśmy 20 czerwca Procesją Eucharystyczną ulicami Wieliszewa. Nie było ani za chłodno, ani za gorąco, co z pewnością zachęciło wielu niezdecydowanych uczestników do wzięcia udziału w tej pięknej manifestacji naszej wiary i miłości do Jezusa. W tym roku, bowiem, było nas więcej, niż w poprzednim. Jak zwykle znaleźli się chętni do niesienia (z dumą) krzyża, świec, obrazów, chorągwi i baldachimu. Chór Belcanto przepięknie wykonał śpiewy przy czterech Ołtarzach. Nowością w tym roku był drewniany różaniec, zakupiony przy okazji poświęcenia obrazu św. Jana Pawła II, który niosły uczennice Gminnego Gimnazjum.  W roku zatytułowanym: Wierzę w Syna Bożego, tematy czterech ołtarzy były powiązane z przymiotami Jezusa Chrystusa:

I Ołtarz – Wierzę w Syna Bożego – Jedynego Pana (przygotowany przez mieszkańców Łajsk)

II Ołtarz – Wierzę w Syna Bożego - Jedynego Zbawiciela (Komornica)

I II Ołtarz – Wierzę w Syna Bożego –Dawcę Życia (Wieliszew)

IV Ołtarz – Wierzę w Syna Bożego – Źródło Miłości (Michałów- Reginów)

Na koniec uroczystości ks. Proboszcz wyraził wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczynili się do pięknego przygotowania oprawy mszy św. i procesji, a pozostałym przybyłym za obecność. Serdecznym słowem rozesłał wszystkich do swoich domów, aby w gronie rodzinnym spędzili pozostały czas tego wielkiego święta, na początek polecał dobry, rodzinny obiad.