W ostatnią niedzielę, 15 czerwca obchodziliśmy przepiękny jubileusz ks. Marka Janickiego, który przez 34 lata pełnił w Wieliszewie posługę Proboszcza. W tym roku przypadła bowiem pięćdziesiąta rocznica przyjęcia przez niego sakramentu kapłaństwa. Ksiądz Marek odprawił mszę świętą koncelebrowana wraz z dwójką kapłanów - członków swojej dalszej rodziny. Sporo osób przybyło na tę uroczystość, zjawili się kapłani z Dekanatu – ks. Dziekan Lucjan Szcześniak, ks. Hieronim Średnicki, ks. Witold Och, ks. Krzysztof Krupa, ks. Tomasz Chciałowski, oraz kapłan, który w homilii powiedział, ze swoje powołanie kapłańskie zawdzięcza księdzu Markowi – Grzegorz Jankowski, mieszkaniec Łajsk. Przybył tez ks. Jarek Gawroński, wikariusz, który właśnie w Wieliszewie, pod opieką ks. Marka rozpoczynał swoją posługę kapłańską. Pojawili się przedstawiciele władz lokalnych, wspólnot parafialnych, oraz przyjaciele Księdza z dawnych lat. Jak zwykle obecny przy ważnych wydarzeniach, chór Belcanto uświetnił liturgię perfekcyjnie przygotowanymi śpiewami w czterogłosie. Na koniec uroczystości wiele osób wręczyło Księdzu Markowi kwiaty, usłyszeliśmy też wiele słów wyrażających wdzięczność i życzliwość. Dłuższe przemówienia wygłosili: Ksiądz dziekan, ks. Tomasz oraz były wójt Gminy Wieliszew, pan Edward Trojanowski.