Zbiórki ministrantów i lektorów odbywają się w soboty,  o godz. 9.30 w kościele.

Ksiądz opiekun - ks. Jacek Ćwil

Spotkania bielanek - w każdy piątek o godz. 19.00 w kaplicy Matki Bożej.Posługa przy Procesji Eucharystycznej w I niedzielę każdego miesiąca oraz w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Ksiądz opiekun - ks. Jacek Ćwil

Schola pw. Św. Michała Archanioła (dawniej „Czarna Owieczka”) spotyka się na próbach w niedzielę o godz. 9.00 w kawiarence parafialnej. Po próbie śpiewamy na chwałę Bożą podczas Eucharystii dla dzieci i rodziców o godz. 10.30. Wyjątkiem jest każda I Niedziela miesiąca, kiedy schola nie ma prób i nie śpiewa podczas mszy św.

Osobami prowadzącymi scholę są panie Teresa Chrzanowska i Irena Jacenko.

Trochę historii...

W każdą niedzielę na mszy dla dzieci o godz. 10.30 możemy posłuchać radosnych śpiewów scholi dziecięcej, która powstała we wrześniu 2002 roku i przez kilka lat była prowadzona przez panią Martę Niesłuchowską. Już w roku 2003 schola zdobyła nagrodę specjalną na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Religijnej w Legionowie, a rok później III miejsce w kategorii schola na tej samej imprezie.

W roku 2004 zespół wystąpił wraz z piosenkarką Moniką Grajewską w programie muzycznym w TV TRWAM. W tym samym roku zdobył III miejsce na Festiwalu Piosenki Partyzanckiej w Szczawie.

Podczas pobytu w Wilnie w 2005 roku schola wystąpiła z koncertem piosenek dla polonii w jednej z podwileńskich parafii. Rok później została zaproszona do „Domu Polonii” w Warszawie, gdzie dała koncert kolęd i pastorałek.

Wspomagane duchowo przez niezapomnianego pasterza „Czarnej Owieczki” księdza Jarosława Gawrońskiego dziewczynki ze scholi zdobyły pierwsze miejsce na IV Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej w Warszawie.

W grudniu 2011 roku wystąpiliśmy z zespołem „Skaldowie” w świątecznym koncercie „Moje Betlejem,” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Wieliszewie w naszym kościele parafialnym.

W 2018 roku schola przyjęła za patrona Świętego Michała Archanioła, pod którego figurą śpiewa. W grudniu 2018 r. opiekunki scholi, 13 dziewcząt oraz chłopiec zostali mianowani scholistami Scholi Świętego Michała Archanioła. Podczas uroczystej mszy świętej przyjęli błękitne stroje z wyhaftowanym symbolem klucza wiolinowego i napisem Parafia Wieliszew.

Od 2019 r. Schola Świętego Michała Archanioła parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie organizuje i prowadzi Kolędowy Przegląd Scholi Parafialnych oraz Festiwal Uwielbienia. W koncertach tych biorą udział schole z dekanatu legionowskiego.