Spotkania formacyjne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godzinie 12. Udział w procesji Eucharystycznej w każdą pierwszą niedzielę po Mszy Św. o godzinie 12, oraz w Uroczystość Bożego Ciała. Opiekun: ks. Jarosław Mazurek.

Wspólnota powstała w maju 2010 roku, po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego z inicjatywy Księdza Proboszcza. Przez cotygodniowe spotkania modlitewne pogłębiamy swoją wiarę, rozważamy Słowo Boże i uwielbiamy Boga. Uwierzyliśmy, że Jezus mówi do nas: "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili."

Wspólnota spotyka się w kościele w każdy wtorek o godz. 19.00, stara się uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00.
W każdy 3-ci wtorek miesiąca zamiast na spotkanie, wspólnota zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie lub wstawienniczą o godz. 19.15.

OSOBY ODPOWIEDZIALNE:

• ks. Mariusz Kowalski - ksiądz opiekun
  • Elżbieta Leszczyńska - liderka

Więcej tutaj.

Wspólnota Domowego Kościoła to gałąź rodzinna ruchu Światło-Życie. Należące do niej małżeństwa sakramentalne, łączą się w tzw. kręgi (od 4 do 7 małżeństw), w których przechodzą formację, opartą na uczestnictwie w comiesięcznych spotkaniach i wypełnianiu wynikających z charyzmatu ruchu zobowiązań. W okresach wakacyjnych przeżywamy rekolekcje, które będąc tętniącym sercem naszego ruchu, dają niepowtarzalną możliwość zawarcia głębokich przyjaźni z innymi rodzinami, oraz przede wszystkim służą pogłębieniu więzi z Panem Bogiem.

Na terenie naszej parafii działają obecnie dwa kręgi, nad którymi czuwa ks. Mariusz Kowalski. W każdą drugą niedzielę miesiąca, o godzinie 10:30 w naszym kościele parafialnym aktywnie uczestniczymy w liturgii mszy świętej.

ZAPRASZAMY DO NAS

Wszystkie małżeństwa sakramentalne zainteresowane dołączeniem do wspólnoty DK prosimy o kontakt z naszą parą rejonową, dostępną pod adresem: rejon@dklegionowo.info

Dzieci Boże są gałęzią ruchu Światło Życie i obejmują najmłodsze pokolenie „oazowiczów”. Uczestnicy poprzez ZABAWĘ (a jest jej tam całkiem sporo) rozmowy i wykonywanie konkretnych zadań poznają Boga jako Dobrego Ojca, któremu mogą całkowicie zaufać i powierzyć swoje troski.

W naszej parafii spotkania odbywają się w piątki o godzinie 17.30 w kawiarence. W wakacje proponowane są rekolekcje kończące dany etap formacji i rozpoczynające kolejny. W naszej parafii Oazą Dzieci Bożych opiekuje się ks. Mariusz Kowalski. Uczestnicy spotkań powinni umieć czytać i pisać.

Wszelkich informacji udziela p. Mariusz Galicki, tel. +48 504 546 178

Opiekun ks. Jacek Ćwil.
Spotkania odbywają sie w kawiarence parafialnej w każdy piątek o g. 19.00.