OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - dn. 17 marca 2024 r.

• Gościmy dziś w naszym kościele Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża z Lasek. Przybliżają nam postać bł. S. Róży Czackiej, której relikwie niebawem przybędą do naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła można nabyć materiały o błogosławionej.
  • Dziś po mszy św. wieczornej spotkanie dla starszej grupy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • We wtorek uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 17:30 i 18:00.
  • We wtorek o 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę do MB Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Od 20:00 możliwość spowiedzi.
  • Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa wielkopostne. Wnajbliższy piątek drogi krzyżowe: dla dzieci o godz. 17:20, dla dorosłych o godz. 18:30 połączona z adoracją Krzyża. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:00. Bezpośrednio po nabożeństwie msza św.
  • W zakrystii można jeszcze nabyć świece Caritas na stół wielkanocny.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Schola będzie rozprowadzać palmy. Dochód zasili jej fundusz.
  • Przez tydzień po mszach św. wieczornych modlić się będziemy krótką nowenną za naszą Ojczyzną.
  • Przypominamy dzieciom o konkursie na własnoręcznie wykonaną pisankę wielkanocną. Podpisane prace przynosimy do zakrystii do dn. 25 marca. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę, 7 kwietnia, na mszy św. o godz. 10:30.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku „Idziemy” m.in. „Męski znaczy odpowiedzialny” – o cechach i zadaniach prawdziwego mężczyzny mówi Jacek Pulikowski w rozmowie z Moniką Odrobińską.