8 lutego nasza parafialna schola Czarna Owieczka wzięła udział w Przeglądzie Chrześcijańskie Granie 2014 zorganizowanym przez Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce na Bielanach w Warszawie. W przeglądzie wzięło udział 20 chórów, zespołów i scholi działających przy parafiach, szkołach i domach kultury. Występy uczestników oceniało jury w składzie: prof. dr hab. Andrzej Filaber- przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej, pani Katarzyna Goszcz- wokalistka, dziennikarz radiowy, ks. dr Marek Przybylski- dyrektor Wydziału Duszpasterswa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz pani Zofia Borkowska- dyrygent chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Czarne Owieczki zaśpiewały dwie piosenki o tematyce chrześcijańskiej. Choć w bardzo okrojonym przez choroby składzie, to jednak dobrze poradziły sobie na scenie i bardzo ładnie zaprezentowały przygotowane utwory. Dla wielu z nich był to pierwszy występ na prawdziwej scenie i przed tak wspaniałym jury. Otrzymały brawa i dyplom za udział w festiwalu, a po występie zaproszono wszystkich na obiad. Mogły też wysłuchać porad i uwag jury dotyczących śpiewu. Członkowie jury wyrazili ogromne uznanie dla wszystkich kierowników i dyrygentów i osób dorosłych występujących z dziećmi na scenie za ich pracę i poświęcenie. Naszą scholę przygotowały panie: Teresa Chrzanowska, Irena Jacenko (obie akompaniowały dzieciom) oraz Małgorzata Gajda. Choć w tym roku Owieczki nie zdobyły nagrody, jak to miało miejsce w 2008r, to jednak obserwując nagrodzony zespół (dorosłych) Candoris z parafii św. Zofii Barat z Warszawy i innych wyróżnionych, zobaczyły, że pracować i przychodzić na próby warto, aby coraz piękniej chwalić Boga. Przy tej okazji zapraszamy też inne dzieci do wspólnego śpiewania na mszy św. o 10.30. Próby odbywają się w niedziele o godz. 9.00 w sali na drugim piętrze wieży kościoła w Wieliszewie.

Tydzień później, 15 lutego w michałowskim Domu Ogrodnika odbył się coroczny bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży z grup parafialnych – scholi, oazy, ministrantów i bielanek oraz ich opiekunów. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności taneczne w rytm najmodniejszych przebojów, a w przerwach między tańcami mogła podreperować nadwerężone siły przyniesionymi przez uczestników smakołykami. Akcesoria karnawałowe typu czapeczki, peruki i trąbki też cieszyły się powodzeniem uczestników zabawy. W imprezie wziął udział nasz ksiądz proboszcz Grzegorz Kucharski, który przekonywał wszystkich, że radość wspólnej zabawy może być również jednym ze sposobów chrześcijańskiego chwalenia Boga, tak jak śpiew i modlitwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz dyrektorowi GCK w Łajskach, panu Dariuszowi Skrzydlewskiemu za nieodpłatne użyczenie sali. Na karnawałowe tańce zapraszamy ponownie za rok.

Teresa Chrzanowska