OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - dn. 3 września 2023 r.

• Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 12:00 litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Po mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  • Od piątku podczas mszy św. wieczornych modlimy się w nowennie „Do chwały nieba” przed uroczystością beatyfikacji rodziny Ulmów, męczenników z Markowej.
  • Jutro msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9:00. Zapraszamy dzieci i młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz rodziców. Wraz z przedstawicielami władz samorządowych i wojska będziemy się też modlić się w intencji polskich żołnierzy i ofiar II wojny światowej. Wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
  • Jutro też o godz. 18:30 odbędzie się konferencja przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych. Od września konferencje chrzcielne odbywać się będą w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18:30.
  • We wtorek o godz. 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Od 20:00 możliwość spowiedzi.
  • W sobotę, z racji na ślub, nie będzie mszy św. o godz. 17:30.
  • Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczymy na utrzymanie naszego seminarium duchownego.
  • Podajemy już terminy pierwszych komunii św. i rocznic pierwszej komunii św. w naszej parafii. 4 maja - SP1 w Wieliszewie, 11 maja - SP2 w Wieliszewie i 18 maja - SP Łajski. O pierwszym spotkaniu formacyjnym ogłaszać będziemy w terminie późniejszym.
  • W październiku tego roku jest jeszcze możliwość zamówienia mszy św. gregoriańskiej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
  • Ks. Henryk Bońkowski, salezjanin, od wielu lat posługujący co niedzielę w naszej parafii, decyzją władz zakonnych został przeniesiony do innej placówki. Za tydzień na mszy św. o godz. 9:00 będziemy mogli go pożegnać i prosić o błogosławieństwo dla nas. Dziękujemy gorąco Ks. Henrykowi za jego serce, godziny spędzone w konfesjonale i mądre, pouczające kazania.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W  tygodniku „Idziemy” m.in. „Zbrodniarz czy ofiara?”– o tym jak Niemcy uciekli od odpowiedzialności za zbrodnie wojenne, a kat rodziny Ulmów i ukrywanych przez nich Żydów w oczach swoich bliskich zrobił z siebie bohatera ratującego Polaków i Żydów pisze Irena Świerdzewska. Ten artykuł koniecznie trzeba przeczytać.