Już po raz trzeci w czasie ferii zimowych nasza parafia zorganizowała Zimowy Parafialny Wyjazd Rodzin. Podobnie jak w poprzednich latach głównym organizatorem, a następnie opiekunem i koordynatorem był Ksiądz Łukasz Król. Wyjazd w sprawdzonej już rodzinnej formule tym razem miał nieco inny – bardziej „narciarski” -  charakter. 3-go lutego po porannej Mszy świętej z błogosławieństwem Księdza Proboszcza wyruszyliśmy do Krakowa, gdzie po spacerze uliczkami Starego Miasta i kolacji w „Domu św. Siostry Faustyny” spędziliśmy noc. W poniedziałek po Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach wyruszyliśmy dalej – do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, żeby następnie osiągnąć cel naszej podróży - Murzasichle. Rozgościliśmy się w Pensjonacie „Halny”, gdzie mieliśmy do dyspozycji oprócz naszych pokojów dwie większe sale i stołówkę serwującą pyszne jedzenie.

W tym roku w ramach zimowiska otrzymaliśmy sprzęt narciarski z miejscowej wypożyczalni, a wszyscy chętni mogli uczestniczyć w grupowych zajęciach z instruktorem nauki jazdy na nartach. Część osób – zarówno młodszych jak i starszych - z powodzeniem stawiało swoje pierwsze kroki na nartach, inni szlifowali swoje umiejętności lub po prostu dobrze się bawili. Iście alpejska pogoda i dobrze przygotowane trasy - zarówno w ośrodku „Murzasichle-Ski”, jak i pobliskim Małym Cichym - dały uczestnikom wiele radości i możliwość relaksu na nartach, sankach czy spacerach. Był też czas na kulig, kąpiel w termach Chochołowskich, gry i zabawy oraz długie rozmowy. Ten tydzień spędzony w górach był wspaniałą okazją do oderwania się od codzienności, wzmocnienia więzi rodzinnych i koleżeńskich, a także aktywnego wypoczynku w towarzystwie osób związanych z naszą parafią i wspólnotami dziecięcymi.

Bardzo dziękujemy Księdzu Łukaszowi za ciekawy, pełen atrakcji, wymagający koordynacji wielu działań wyjazd, za troskliwą „ojcowską” wręcz opiekę, czas i dobre słowa, które miał dla każdego z uczestników. Dziękujemy naszemu kierowcy Panu Krzysztofowi za bezpieczną i komfortową jazdę, wszystkim, którzy pomagali w organizacji, a szczególnie Pani Anecie za pomoc w sprawach organizacyjnych związanych z jazdą na nartach, Elizie za zajęcia plastyczne dla najmłodszych, a wszystkim uczestnikom za punktualność, dyscyplinę, wzajemną pomoc, dobrą zabawę, i wspólnie spędzony, niezapomniany czas.