Początek roku szkolnego, oraz kolejną, 74 rocznicę wybuchu II wojny światowej uczciliśmy tradycyjnie już uczestnicząc w poniedziałkowy poranek (2 września) we mszy świętej z udziałem władz lokalnych, przedstawicieli oświaty, wojska, policji i straży pożarnej. W homilii usłyszeliśmy o tym, jak ważne jest byśmy wszyscy czuli się odpowiedzialni za wychowanie młodego pokolenia na ludzi pogodnych, lecz silnych duchem, którzy bedą potrafili stanąć odważnie do przezwyciężania różnych życiowych trudności. Ksiądz Proboszcz przypomniał też wszystkim o potrzebie uświadomienia sobie, że życie w czasach pokoju jest powodem do radości i wdzięczności. Po mszy świętej wszyscy udali sie na cmentarz by oddać hołd poległym w czasie II wojny żołnierzom i cywilom. Wysłuchaliśmy też Apelu Poległych przygotowanego przez kadetów Centrum Szkolenia Wojsk Łączności w Zegrzu. Poszczególne delegacje złożyły wiązanki przy pomniku poległych.