Doczekaliśmy się kolejnego owocu pięknej współpracy między Urzędem Gminy, Parafią i mieszkańcami gminy. Wspólnymi siłami dopełniono tego dzieła -  odremontowano schody, wymieniono instalację elektryczną, zamontowano nowe drzwi, wymieniono okna i dzięki tym przedsięwzięciom udostępniono wieżę mieszkańcom gminy i gościom. Remont trwał przez dwa i pół roku i zakończył się sukcesem. Z wielką radością Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki wraz z Proboszczem parafii ks. Grzegorz Kucharskim dokonali uroczystego otwarcia wieży widokowej w ostatnią niedzielę po mszy świętej o godz. 10.30. Po przywitaniu gości i przecięciu wstęgi zaproszono zebranych do wejścia na górę i podziwiania widoków z wieży oraz do obejrzenia wystawy fotografii z 1896r. autorstwa J. Dziekońskiego. Ci, którzy postanowili wesprzeć remont schodów, szukali tabliczek pamiątkowych ze swoimi nazwiskami (dzięki inicjatywie i pomysłowi Wójta Gminy oraz przy wsparciu Proboszcza zorganizowano akcję „symbolicznego wykupu schodka,” która zakończyła się zebraniem odpowiedniej ilości funduszy potrzebnych do zakończenia remontu). Na tych, którzy wspięli się po 135 schodkach w nagrodę czekały na górze słodkości. Zapraszamy parafian i gości do wejścia na wieżę przy najbliższej okazji, póki pogoda jeszcze dopisuje i można zobaczyć całą okolicę. Wejście jest bezpłatne, jednorazowo wewnątrz wieży może znajdować się 10 osób ze względów bezpieczeństwa. Regulamin zwiedzania wieży znajduje się w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie.