OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ADWENTU - dn. 17 grudnia 2023 r.

• Rozpoczynamy dziś trzeci, ale w praktyce, ostatni już tydzień adwentu.
  • Dziś po mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy na parafialny wieczór uwielbienia. Poprowadzi go dla nas Wspólnota Odnowy w Duchu Św.
  • Wójt naszej gminy, pan Paweł Kownacki zaprasza dziś wszystkich na Wieczór Wigilijny do naszej hali sportowej. Od 9:00 do 18:00 jarmark świąteczny a spotkanie opłatkowe o godz. 18:00. W programie koncerty kolęd, ciepły poczęstunek i nasze wieliszewskie kalendarze.
  • Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód zasili fundusz ministrancki.
  • W ostatnim tygodniu adwentu zapraszamy w dni powszednie o godz. 7:00 na msze św. roratnie. Po roratach na każde dziecko czeka kubek gorącego kakao i coś słodkiego.
  • We wtorek o 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek po mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Z racji na czas przedświąteczny spowiedź w czwartek w godz. 19:30–20:30.
  • Dla tych, którzy nie zdążyli się jeszcze wyspowiadać dodatkowa spowiedź w sobotę od godz. 17:15.
  • W tym roku z wizytą duszpasterską udamy się do rodzin, które nas do siebie zaproszą. Wypełnione deklaracje można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kolędę rozpoczniemy zaraz po świętach. Najpierw odwiedzimy mieszkańców Zegrza Południowego, Komornicy i Michałowa-Reginowa.
  • Za tydzień, w niedzielę, 24 grudnia, Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Nie będzie mszy św. o godz. 17:00.
  • Pierwsza msza św. Uroczystości Narodzenia Pańskiego „Pasterka” o godz. 23:00 w kaplicy w Zegrzu Południowym i o godz. 24:00 w naszym kościele. Od 23:30 wspólnie pośpiewamy kolędy. W pierwszy i drugi dzień świąt msze św. według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia nie będzie mszy św. o godz. 7:00.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku Idziemy m.in. „Miłość czy obojętność?” – dlaczego warto stawiać dzieciom wymagania – pisze Anna Wardak.