OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - dn. 15 października 2023 r.

• Dziś dzień wyborów parlamentarnych oraz ogólnopolskiego referendum. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w nich udziału.
  • Swoją zachętę do udziału w wyborach kieruje do nas również nasz Pan Wójt Paweł Kownacki: „Szanowni Mieszkańcy. Zachęcamy do udziału w wyborach. To nie tylko spełnienie swojego prawa i obowiązku obywatelskiego. Wysoka frekwencja Gminy Wieliszew w wyborach to szansa na wygraną i środki finansowe dla naszych Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Klubów Sportowych”.
  • Dziś obchodzimy też Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek przeznaczymy na Dzieło Nowego Tysiąclecia fundujące stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  • We wtorek o godz. 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Od 20:00 możliwość spowiedzi.
  • Z racji na choroby dzieci Panie z Koła Gospodyń Wiejskich nie zaproszą nas dziś niestety na kawę i ciastko w naszej kawiarence. Za niedogodności przepraszamy.
  • Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczymy na misje.
  • Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy zarówno w kancelarii jak i w zakrystii. Za zmarłych zgłoszonych w wypominkach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 12:00, a w wypominkach jednorazowych na naszym cmentarzu parafialnym 1 listopada i 2 listopada w kościele przed mszą św. wieczorną.
  • Po prawej stronie kaplicy na naszym cmentarzu kilka drzew zagraża istniejącym pomnikom. Osoby zainteresowane ich wycięciem proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” m.in. „Strata i nadzieja” – 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. Historie rodzin, które doświadczyły straty dziecka, ale nie utraciły nadziei przybliża nam pani Magdalena Prokop-Duchnowska. Na naszym cmentarzu komunalnym mamy grób-pomnik Dziecka Utraconego. Jego powstanie to inicjatywa wspólnoty Domowego Kościoła i małżeństw, które utraciły dziecko. Temat ten powinien być nam zatem szczególnie bliski. Zwłaszcza na kilkanaście dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.