OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU - dn. 10 grudnia 2023 r.

• Rozpoczynamy dziś nasze adwentowe rekolekcje parafialne. Prowadzi je dla nas Ks. Bartosz Adamiak z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którego serdecznie witamy i otaczamy naszą modlitwą. Dziś program rekolekcji jak w każdą niedzielę. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7:00 roraty z nauką dla dzieci, o godz. 10:00, 18:00 i 19:30 msze św. z nauką dla dorosłych. Dzieci ze starszych klas, młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy szczególnie na mszę św. o godz. 19:30. Spowiadamy podczas każdej mszy św. Prosimy nie odkładać spowiedzi świątecznej na później.
  • Dziś po mszy św. o 10:30 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. Po mszy św. wieczornej spotkanie dla bierzmowanych.
  • Ofiary składane dziś do puszek przeznaczymy na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  • Panie z Koła Gospodyń Wiejskich organizują dziś mikołajkową zbiórkę dla pacjentów naszego szpitala onkologicznego. Przygotowane upominki można przynieść do naszej kawiarenki po mszy św. o godz. 10:30 i 12:00. Panie zapraszają nas także na kawę i pyszne ciastko.
  • Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód zasili fundusz ministrancki.
  • W zakrystii są jeszcze do nabycia ostatnie świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • W adwencie w dni powszednie o godz. 7:00 odprawiamy msze św. roratnie. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci z lampionami. Po roratach na każde dziecko czeka kubek gorącego kakao i coś słodkiego.
  • W czwartek po mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30, od 20:00 możliwość spowiedzi.
  • Osoby, które wzięły udział w akcji „Serduszko” prosimy o przynoszenie przygotowanych prezentów do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy nie pakować prezentów w trwały sposób. Akcję „Serduszko” koordynuje Ks. Mariusz.
  • Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd na sztukę przygotowaną przez kleryków naszego seminarium pt. „I co teraz?”. Wyjazd w sobotę, 16 grudnia, o godz. 16:45 z naszego parkingu. Zapisy prowadzi Ks. Mariusz.
  • Za tydzień po mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy na parafialny wieczór uwielbienia. Poprowadzi go dla nas Wspólnota Odnowy w Duchu Św.
  • W tym roku z wizytą duszpasterską udamy się do rodzin, które nas do siebie zaproszą. Prosimy o wypełnienie przygotowanych deklaracji i wskazanie dogodnej dla Państwa pory wizyty kolędowej (rano od 10:00 lub po południu od godz. 16:00). W soboty kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 10:00. Deklaracje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli.
  • Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną bombkę bożonarodzeniową. Podpisane prace przynosimy do zakrystii do 15 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia, na mszy św. o godz. 10:30.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku Idziemy m.in. „Płomień, który niesie dobro” – o świecy Caritas, która od 30 lat płonie na wigilijnych stołach opowiada Ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.