OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA ADWENTU - dn. 3 grudnia 2023 r.

• Dziś pierwsza niedziela miesiąca i jednocześnie pierwsza niedziela adwentu. Po mszy św. o godz. 12:00 pomodlimy się litanią do Serca Pana Jezusa i pójdziemy w procesji eucharystycznej.
  • Od jutra w dni powszednie o godz. 7:00 odprawiać będziemy msze św. roratnie. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci z lampionami. Po roratach na każde dziecko czekać będzie kubek gorącego kakao i coś słodkiego.
  • W poniedziałek o 18:30 konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
  • We wtorek o 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek po mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30, od 20:00 możliwość spowiedzi.
  • W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 17:30 i 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 12:00 zapraszamy na wspólną modlitwę w Godzinie Łaski.
  • Za tydzień po mszy św. o 10:30 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. A po mszy św. o godz. 17:00 spotkanie dla bierzmowanych.
  • Za tydzień ofiary składane do puszek przeznaczymy na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  • Za tydzień rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas Ks. Bartosz Adamiak z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Szczegółowy plan rekolekcji podamy za tydzień.
  • Panie z Koła Gospodyń Wiejskich organizują mikołajkową zbiórkę dla pacjentów naszego szpitala onkologicznego. Potrzebne są kosmetyki natłuszczające (kremy, oliwki) oraz jednorazowe maszynki do golenia. Rzeczy te można przynieść do naszej kawiarenki za tydzień, w niedzielę, po mszy św. o godz. 10:30 i 12:00.
  • W zakrystii są do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • Rozpoczynamy akcję „Serduszko”. Chętne osoby prosimy o zabieranie serduszek wyłożonych w kaplicy Św. Michała Archanioła, przygotowanie prezentu i przyniesienie go do zakrystii. Prosimy nie pakować prezentów w trwały sposób. Akcję „Serduszko” koordynuje Ks. Mariusz.
  • Zapraszamy na sztukę przygotowaną przez kleryków naszego seminarium pt. „I co teraz?”. Wyjazd w sobotę, 16 grudnia, o godz. 16:45 z naszego parkingu. Zapisy prowadzi Ks. Mariusz.
  • W tym roku z wizytą duszpasterską udamy się do rodzin, które nas do siebie zaproszą. Prosimy o wypełnienie przygotowanych deklaracji (deklaracje wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła) i wskazanie dogodnej dla Państwa pory wizyty kolędowej (rano od 10:00 lub po południu od godz. 16:00). W soboty kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 10:00. Deklaracje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do niedzieli, 17 grudnia.
  • Od przyszłej niedzieli ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dochód zasili fundusz ministrancki.
  • Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną bombkę bożonarodzeniową. Podpisane prace przynosimy do zakrystii do 15 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia, na mszy św. o godz. 10:30.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku Idziemy m.in. „Brzemienna” – wizerunków Maryi w stanie błogosławionym jest niezwykle mało. Z czego to wynika? – docieka Monika Odrobińska.