OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX NIEDZIELA ZWYKŁA - dn. 4 czerwca 2023 r.

• Ofiary zbierane dziś do puszek po mszach św. przeznaczymy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś po mszy św. o godz. 12:00 litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna.
  • Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych, które odprawiane są codziennie po mszy św. wieczornej.
  • We wtorek o godz. 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W środę o godz. 18:40 konferencja przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych.
  • Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów do wykorzystania podczas procesji Bożego Ciała. Bielanki i dziewczynki komunijne zapraszamy na próbę w środę po mszy św. wieczornej.
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszym kościele msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Po mszy św. o godz. 11:00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Przygotują je dla nas mieszkańcy Łajsk, Michałowa-Reginowa, Komornicy i Wieliszewa. Prosimy o włączenie się w prace przy budowie ołtarzy i ich sfinansowanie. Ofiary na ołtarz „wieliszewski” można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Trasa procesji, tak jak w roku ubiegłym, przebiegać będzie ulicami: Modlińską, Niepodległości, Spacerową i wzdłuż jeziora ulicą Świętojańską. Prosimy o przystrojenie domów na trasie procesji. Udział w procesji eucharystycznej jest naszym zamanifestowaniem wiary w żywą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Za pobożny udział w procesji Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  • Po Bożym Ciele przez tydzień obchodzić będziemy oktawę tej uroczystości. Każdego dnia wieczorem procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  • W piątek po Bożym Ciele bp Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania pokutnego charakteru dnia. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” m.in. „To nie opłatek” – Są tacy, którzy o Najświętszym Sakramencie mówią „opłatek”. Czy się mylą? – z ks. prof. Markiem Tatarem rozmawia Irena Świerdzewska.