OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - dn. 29 października 2023 r.

• W środę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i po południu o godz. 17:00. O godz. 12:00 msza św. w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym. Po jej zakończeniu przejdziemy w procesji modląc się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. O godz. 15:00 procesja z wypominkami na cmentarzu komunalnym.
  • Dnia 2 listopada, w Dniu Zadusznym, msze św. w naszym kościele o godz. 7:00 i 10:00. O godz. 18:00 najpierw wyczytamy zmarłych polecanych w naszych wypominkach jednorazowych, a później w ich intencji będzie odprawiona msza św. zbiorowa. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. oraz modlitwa w intencjach wskazanych przez Ojca Świętego. Dodatkowo należy nawiedzić cmentarz grzebalny i pomodlić się w intencji zmarłych.
  • Jednocześnie przypominamy, że w naszej parafii pogrzeby odbywają się od poniedziałku do piątku z wyłączeniem uroczystości kościelnych. Dziękujemy za zrozumienie.
  • Informujemy także, że na naszym cmentarzu wykonaliśmy nową kostkę i uporządkowaliśmy teren przy grobie śp. Ks. prałata Feliksa Nowaka.
  • W czwartek po mszy świętej wieczornej do godz. 20:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, od 20:00 do 20:30 możliwość spowiedzi.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano podczas mszy św. oraz po południu od godz. 17:20. Po mszy św. o godz. 18:00 pomodlimy się litanią do Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca rano nabożeństwo pierwszych sobót, a po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej.
  • Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną, służbę liturgiczną i wszystkich parafian.
  • W ostatnim czasie wpłynęło kilka ofiar na konto bankowe parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku „Idziemy” m.in. „Dynia po katolicku” – sposoby na przeżywanie wigilii Wszystkich Świętych podaje Monika Prokop-Duchnowska.