OGŁOSZENIA PARAFIALNE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - dn. 28 maja 2023 r.

• Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Św. kończącą okres wielkanocny. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”.
  • W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 17:30 i 18:00.
  • Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy. Ofiary zbierane do puszek przeznaczymy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 12:00 pomodlimy się litanią do Serca Pana Jezusa i pójdziemy w procesji eucharystycznej.
  • Do środy codziennie po mszy św. wieczornej nabożeństwa majowe, a od czwartku nabożeństwa czerwcowe, podczas których będziemy się modlić litanią do Serca Pana Jezusa.
  • We wtorek o 18:00 nowenna do św. Michała Archanioła, w środę do MB Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Od 20:00 możliwość spowiedzi.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy podczas mszy św. porannej i po południu od godz. 17:20. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. porannej nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
  • W piątek o 19:00 na kolejne spotkanie grupy młodzieżowej w kawiarence zaprasza Ks. Mariusz.
  • Juto o 7:00 jest jeszcze wolna intencja mszalna. Zachęcamy do modlitwy nie tylko za swoich bliskich zmarłych ale i za żyjących.
  • Dzięki ofiarności parafian udało się zrealizować kolejny etap inwestycji budowlanych w nowym domu parafialnym. Ukończono układanie instalacji ogrzewania podłogowego i zrobiono wylewki na wszystkich, trzech kondygnacjach budynku oraz wykonano instalację mechanicznej rekuperacji powietrza na piętrze i poddaszu. Za składane ofiary na tacę oraz podczas tegorocznej kolędy serdecznie wszystkim dziękujemy.
  • Zostaliśmy poproszeni o podanie ogłoszenia o rozpoczętych jazdach zapoznawczych pociągów po nowym torze pomiędzy stacjami Wieliszew a Zegrze Południowe. Jazdy prowadzone są w nocy od godz. 23:00 do 5:00 i potrwają do 10 czerwca. Prosimy o zachowanie ostrożności na przejeździe kolejowym w ciągu drogi wojewódzkiej nr 631.
  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wejściu do zakrystii. W tygodniku „Idziemy” m.in. „Nie tylko event” – o zbliżającym się spotkaniu młodych w Lednicy opowiada o. Robert Głubisz, przeor klasztoru Dominikanów w Poznaniu.