OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - dn. 30 lipca 2023 r.

• 1 sierpnia, we wtorek, o godz. 17:00 odprawiona zostanie msza św. w intencji żołnierzy AK Rejonu I, Obwodu VII „Obroża”  oraz ludności cywilnej Warszawy i okolic poległych w Powstaniu Warszawskim. Później nastąpi złożenie wiązanek pod tablicą żołnierzy Armii Krajowej, na mogile żołnierza AK Jana Lący na naszym cmentarzu, oraz pod pomnikiem w miejscu straceń na Nowopolu w Michałowie-Reginowie.
  • Wieczorem o godz. 20:00 spotkamy się pod Pomnikiem Ojców Niepodległości w Wieliszewie na wspólnym śpiewaniu (Nie)zakazanych piosenek.
  • We wtorek o godz. 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Od 20:00 możliwość spowiedzi.
  • W pierwszy piątek miesiąca msza św. w kościele o godz. 18:00, później Litania do Serca Pana Jezusa, o godz. 19:00 msza św. w kaplicy w Zegrzu Południowym.
  • W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Matki Bożej. W Zegrzu Południowym msza św. o godz. 19:00.
  • Za tydzień Święto Przemienienia Pańskiego, pierwsza niedziela miesiąca i nasz odpust parafialny. Na mszach św. o godz. 7:00, 9:00 i 12:00 okolicznościowe kazania wygłosi Ks. Dariusz Franczak, proboszcz parafii MB. Różańcowej w Wielgolesie. Po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy cała asystę procesyjną.
  • Przypominamy, że podczas wakacji w niedziele nie ma mszy św. o godz. 10:30, a w dni powszednie mszy św. o godz. 7:00. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16:00 – 17:20.
  • Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wejściu do zakrystii. W  tygodniku „Idziemy” m.in. „Pobożność w czasie powstania”– z Marceliną Koprowską, historykiem, autorką książki „Życie religijne podczas Powstania Warszawskiego” rozmawia pani Irena Świerdzewska.