OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - dn. 9 kwietnia 2023 r.

• Wspólnie celebrujemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się aktywnie w przygotowanie świątyni i liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Księżom Jackowi i Mariuszowi, ministrantom, lektorom oraz pani Katarzynie Burzy, Justynie Smolińskiej, Bartłomiejowi Batorowi, Kamilowi Redzie, Piotrowi Sołtysowi, Damianowi Rzążewskiemu, Łukaszowi Potackiemu, Jakubowi Sołtysowi za przygotowanie liturgii oraz dekorację kaplic Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Właścicielom sklepu papierniczego „Papirus” za ofiarowanie materiałów na dekoracje, Panu Dariuszowi i Sylwii Barszczom za posprzątanie kościoła, panu Zbigniewowi Grudniowi za dostarczenie elementów dekoracji i piękne kwiaty przed ołtarzem, Arturowi i Ludwikowi Żołkom za pomoc w dekoracji, wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu, panu Kościelnemu Stefanowi, panu Organiście Stanisławowi wraz z chórem za piękną oprawę muzyczną, strażakom OSP w Wieliszewie oraz wszystkim, którzy  przygotowali i wzięli udział w procesji rezurekcyjnej.
  • Swoje życzenia przekazuje nam także Pan Wójt Paweł Kownacki: Szanowni Państwo, każde nadchodzące święta to dla nas wszystkich kolejna okazja do przeżywania radości i wzajemnego pojednania. Dlatego cieszymy się, że ten piękny, szczególny czas Świąt Wielkanocnych, jakie obecnie przeżywamy, da nam ponownie ku temu szansę. Z tej okazji życzę Państwu, by ten szczególny czas Wielkiej Nocy napełnił Państwa domy i rodziny miłością, pokojem, radością, życzliwością i wszelkim dobrem. Niech da nam nowe siły do budowania wzajemnych relacji opartych na miłości i poszanowaniu ludzkiej godności. Oby pamiątka Zmartwychwstania Pańskiego pozwoliła z wiarą i nadzieją patrzeć w przyszłość, by w niej realizować wszystkie plany i marzenia. Tego z całego serca Państwu życzę. Wesołego Alleluja!
  • Jutro msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Przez osiem dni od dziś obchodzić będziemy oktawę Wielkanocy. Każdy dzień obchodzi się jako uroczystości Pańskie. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • We wtorek o godz. 18:00 nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji zbiorowej.
  • W czwartek wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30. Od 20:00 możliwość spowiedzi.
  • W zakrystii chętni mogą złożyć podpis i udzielić poparcia obywatelskiemu projektowi ustawy o zmianie ustawy o lasach przygotowanemu przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „W obronie polskich lasów”.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na dzieła charytatywne Caritas. Po mszy św. o godz. 10:30 ostatnie już spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Koło Gospodyń Wiejskich od godz. 11:15 zaprasza na kawę i ciastko.
  • Przez cały tydzień po mszy św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” m.in. „Bazylika Grobu Bożego” – Jest to najważniejsze chrześcijańskie miejsce w Ziemi Świętej. Serce historii i geografii zbawienia. Jej dzieje przedstawia prof. Barbara Strzałkowska.